Ga naar de inhoud

Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Rik Bronkhorst | Omroep Gelderland
12-06-2025 10:57


Barneveldse burgemeester voerde 'open en constructief' gesprek met Israëlische ambassadeur

Foto: Barneveldse burgemeester voerde 'open en constructief' gesprek met Israëlische ambassadeur
Foto: Pixabay/Gemeente Barneveld
BARNEVELD - Burgemeester Jacco van der Tak van de gemeente Barneveld heeft "een open en constructief gesprek" gevoerd met de Israëlische ambassadeur. Het gesprek vond plaats naar aanleiding van ongeregeldheden in Barneveld, eind vorige maand.

Op bedrijventerrein De Harselaar, bij Barneveld, was op maandag 26 mei een bijeenkomst van christenen voor Israël en een aangekondigd protest van Ummah voor Gaza. Die laatste groep werd na afloop van de bijeenkomst naar eigen zeggen aangevallen door een 'groep hooligans' en moest 'dekking zoeken en vluchten'.

'Ontheiliging nationale vlag'

Daarnaast was op beelden te zien dat sommige bezoekers van de christenen voor Israël-bijeenkomst over een bekladde Israëlische vlag werden geleid door pro-Palestijnse demonstranten. Ambassadeur Ephraim uitte daar zijn woede over. Hij schreef geschokt te zijn "door de ontheiliging van onze nationale vlag" en "intimidatie van kerkgangers" in "aanwezigheid van lokale autoriteiten".

Burgemeester Van der Tak heeft de ambassadeur daarop uitgenodigd om in gesprek te gaan over de gebeurtenissen. "Juist als onderwerpen spanning geven in de samenleving is het blijven voeren van het gesprek belangrijk. Zo ook het gesprek dat ik voerde met de ambassadeur", laat hij weten.

Recht op demonstratie

Volgens een gemeentewoordvoerder heeft 'de Israëlische ambassadeur een toelichting kunnen geven op zijn zorg en teleurstelling over de bijeenkomst en de demonstratie'. "Tijdens het gesprek is ook gesproken over de verantwoordelijkheid en de plicht die burgemeesters hebben om recht op samenkomst én recht op demonstratie te waarborgen."

De politie is nog bezig met een onderzoek naar de gebeurtenissen in Barneveld.

barneveld  nieuws  vrmg 

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via [email protected].

Barneveld  Nieuws 

 
  • LocoTV
  • LocoFM
  • LocoFM Webcam
  • Loco Gewijd
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van Loco Media Groep, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.