Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Geschreven door Jarno van de Bor | VRMG
24 augustus 2025 21:00


Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Foto: Ad de Kort

ERMELO – Vele bezoekers trokken dit weekend naar de Oude Nijkerkerweg voor het jaarlijkse Oogstfeest. Het evenement staat al ruim twintig jaar in het teken van het boerenleven van vroeger, met demonstraties van oude werktuigen, ambachten en activiteiten voor jong en oud.

De oorsprong van het Oogstfeest ligt bij de restauratie van een Oost-Duitse dorskast in de schuur van Gijs Pieper, zo meldt mediapartner Ermelo van Nu. Wat begon als een kleinschalig initiatief, groeide uit tot een groot evenement in het buitengebied van Ermelo. De stichting Oogstfeest Ermelo werd meer dan twintig jaar geleden opgericht en zet sindsdien in op het tonen van historische werktuigen en landbouwtradities.

Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Dorsen. Foto: Ad de Kort

Ook dit jaar werden bezoekers getrakteerd op demonstraties met onder meer dorsmachines. De opening werd verricht door Marten en Annie Timmer van Loonwerkbedrijf Wouter Timmer, die vanaf het begin nauw bij de organisatie betrokken zijn. Hun dorsmachine speelt nog steeds een belangrijke rol tijdens het feest.

Strenge selectie bij kramen

Wie een kraam wil op het Oogstfeest moet voldoen aan duidelijke eisen: het product moet een relatie met de landbouw hebben of een historisch element bevatten. Bovendien mag er van elk soort product maar één kraam aanwezig zijn. Dit jaar waren er onder meer kramen met mosterd en azijn, naast streekproducten als hakhoning en honing.

Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Veekeuring. Foto: Ad de Kort

Voor kinderen waren er activiteiten als een springkussen en een zandhoop. Bezoekers namen vaak streekproducten mee naar huis, terwijl het terrein diende als ontmoetingsplek voor dorpsgenoten en bezoekers van buitenaf.

Oldtimers en muziek

Een opvallend onderdeel van deze editie was de oldtimer-tractorrit. Met 168 deelnemers vestigde dit een nieuw record. Langs de route door dorp en buitengebied stonden veel toeschouwers. Fanfare Juliana uit Uddel reed mee op een huifkar en zorgde onderweg voor muziek.

Lees ook: Hierdense Tippezangers brengen sfeer op Oogstfeest Ermelo 

Het Oogstfeest in Ermelo laat volgens de organisatie zien dat tradities als dorsen, maaien, zaaien en ploegen ook na twintig jaar nog veel belangstelling trekken.

Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Jongste deelnemer tractoroptocht. Foto: Jan Juffer

Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Demonstratie Friesche paarden. Foto: Jan Juffer

Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Ringsteken. Foto: Jan Juffer

Foto: Boerentradities blijven levend op oogstfeest Ermelo
Koeienkeuring. Foto: Jan Juffer

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

  • LocoTV
  • LocoFM

Elburg Vischmarkt

Elburg Haven

advertentie