Ga naar de inhoud

Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Jeannet van Elst | LOCO Media Groep
6-10-2026 21:36


Burgemeester aanwezig bij hijsen regenboogvlag

Foto: Burgemeester aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP - In de gemeente Oldebroek zijn inmiddels meer dan 175 gratis regenboogvlaggen aangevraagd. De vlaggen worden zaterdag 10 oktober gehesen, een dag voor Coming-Outdag. Om 10.00 uur vindt bij de Kruiskerk in Wezep een gezamenlijk hijsmoment plaats. Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing is daarbij aanwezig.

De actie is opgezet door Kjeld Mooi uit Hattemerbroek. Aanleiding is het besluit van de gemeenteraad om het LHBTIQ+-beleid in te trekken. Daarmee verviel ook het hijsen van de regenboogvlag bij het gemeentehuis op Coming-Outdag.

Mooi benadrukt dat de actie niet tegen iemand is gericht, maar bedoeld is om te laten zien dat iedereen erbij hoort. Na het gezamenlijke moment kunnen inwoners in onder meer Wezep, Hattemerbroek, 't Loo, Oosterwolde en Noordeinde hun vlag hijsen. De teller van de aanvragen loopt nog steeds op.

Wie de boodschap steunt maar moeite heeft met de regenboogvlag, krijgt van Mooi een alternatief mee: "Hang dan de Nederlandse of de Oldebroekse vlag uit. Op 10 oktober is die boodschap net zo helder."

Inwoners kunnen de vlag sinds begin oktober gratis aanvragen via oldebroekvooruit.nl/vlag

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via [email protected].

  • LocoTV
  • LocoFM
  • LocoFM Webcam
  • Loco Gewijd
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van Loco Media Groep, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.