Gemeente wil stoppen met onderzoek naar geluidsoverlast in Corlaer, mogelijke maatregelen hebben weinig effect
NIJKERK – Het college van burgemeester en wethouders van Nijkerk wil stoppen met verder onderzoek naar geluidsmaatregelen in de wijk Corlaer. Uit een onafhankelijk onderzoek blijkt dat het geluid binnen de wettelijke normen blijft. Mogelijke maatregelen zouden volgens onderzoekers bovendien weinig effect hebben.
Bewoners van Corlaer klagen al langer over geluidsoverlast van verkeer op de A28 en de Arkemheenweg. Vooral constant verkeersgeluid en piekgeluiden van optrekkende voertuigen en toeterende vrachtwagens zorgen volgens bewoners voor hinder. De gemeente liet daarom onderzoek doen door ingenieursbureau DGMR.
Geluid blijft binnen normen
DGMR voerde langere tijd geluidsmetingen uit op verschillende plekken in de wijk. Volgens het bureau blijft het geluid overal binnen de wettelijke normen.
Naast de metingen onderzocht DGMR ook hoe bewoners het geluid ervaren. Daaruit blijkt dat veel bewoners in de wijk hinder ervaren van het verkeer.
Maatregelen hebben weinig effect
Volgens het onderzoeksrapport leveren mogelijke maatregelen weinig winst op. De verwachte afname van het geluid ligt tussen 2 en 3 decibel. Dat verschil zou volgens de onderzoekers nauwelijks merkbaar zijn voor bewoners. De kosten van maatregelen zijn volgens het rapport wel hoog.
Het college stelt daarom voor om de onderzoeksfase af te ronden en geen vervolgonderzoek meer uit te voeren.
Gemeenteraad neemt later besluit
De gemeenteraad bespreekt het voorstel later en beslist daarna over het vervolg van het dossier.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
