Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Geschreven door Eljakim Doorneweerd
12-04-2024 20:09


Gilia van Dam start petitie: ‘Olympisch kampioen word je niet met twee vingers in de neus’
Foto: Gilia van Dam start petitie: ‘Olympisch kampioen word je niet met twee vingers in de neus’
Initiatiefnemer van de petitie Gilia van Dam. Foto: VRMG
Goud winnen op de Olympische Spelen, dat is niet voor iedereen weggelegd. Monique Knol, voormalig wielrenster, is woonachtig in Wezep. Ze heeft een indrukwekkende carrière achter de rug. Voor Gilia van Dam een van de redenen om een petitie te starten voor een fietspad, vernoemd naar Knol.

"Ik zou het toch zo leuk vinden als er wat meer leuk en positief nieuws is", zegt Gilia, inwoonster van Oosterwolde. Ze vindt dat er tegenwoordig zoveel negativiteit heerst. "Er wordt tegenwoordig weinig waardering uitgesproken naar elkaar."

Monique Knol is een voormalige Nederlandse wielrenster die in de jaren 80 en 90 actief was. Knol behaalde haar grootste succes tijdens de Olympische Spelen van 1988 in Seoul, Zuid-Korea, waar ze goud won op de wegwedstrijd voor vrouwen. Deze prestatie maakte haar tot een van de bekendste Nederlandse wielrensters van haar tijd.

Meteen actie

Afgelopen zondag waren Frank Evenblij en Erik Dijkstra live op Radio 1 vanuit Hattemerbroek. Gilia was daar ook bij. Én Monique Knol was te gast op de radio. Een van de presentatoren vroeg zich af of er eigenlijk al wel een fietspad naar haar vernoemd was. Het antwoord: nee.

Dat zette Gilia meteen in de actiestand. "Ik sprak Monique of ze het een leuk idee zou vinden en ze reageerde er positief op. En zo geschiedde; een dag later ben ik meteen de petitie gestart."

Nieuwbouwwijk?

Tot het moment van schrijven heeft de petitie al bijna vijftig handtekeningen. Wat die petitie precies inhoudt? Heel eenvoudig: een fietspad vernoemen naar de oud-wielrenster. Toch mag het van Gilia ook wel een straatnaam zijn. "Bij de bouw van een nieuwe wijk bijvoorbeeld, vernoem de straatnamen dan naar sporters uit de gemeente die een bijzondere prestatie hebben geleverd."

Creatief denken

Want dominees, politici en bloemen dat kent iedereen inmiddels wel. Welk dorp heeft er nou geen Margrietstraat of Stationsweg? "Het is een aanzet tot creatief denken", aldus Gilia.

Respect voor prestaties

Tot slot wil Gilia nog maar eens benadrukken hoe veel respect ze heeft voor Monique. "Olympisch kampioen word je niet met twee vingers in je neus. Ze verdient het écht om deze waardering te krijgen."

Ondertekenen?

Degenen die de petitie willen steunen kunnen dat doen via onderstaande link: https://www.petities.com/signatures/een_fietspad_genoemd_naar_monique_knol_in_de_gemeente_oldebroek/

Oosterwolde 

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

Oldebroek  Nieuws 

 
  • LocoTV
  • LocoFM
  • Loco Gewijd
advertentie