20-09-2025 6:28
Kinderboekenweek 2025: Spannende theatervoorstellingen vol avontuur!
.jpg)
In elke gemeente zal de eigen wethouder de reeks voorstellingen openen. ‘Het is altijd weer bijzonder om de betrokkenheid van de wethouders bij de cultuureducatie in hun gemeenten te zien. Hun aanwezigheid en de leuke toespraakjes die ze houden, geven dat elke keer weer extra glans’, zegt coördinator onderwijs van Cultuurplein Eva Milou Luimes. Naar het theater gaan is niet voor ieder gezin weggelegd en vormt voor veel kinderen een bijzonder avontuur.
Team onderwijs van Cultuurplein heeft speciaal voor de Kinderboekenweek weer een mooi programma met vier avontuurlijke kindervoorstellingen samengesteld. De jongste kinderen gaan met de dansvoorstelling ‘Zeezucht’ van Vuur en Vlam Producties op reis in een fantasierijke onderwaterwereld vol beweging en avontuur. Ze ontmoeten verschillende prachtige dieren en wezens, maar worden ook geconfronteerd met een nieuwe bewoner van de zee. Deze bewoner hoort hier niet thuis, wordt steeds groter en is moeilijk in bedwang te houden. Op speelse wijze wordt verteld wat plastic doet in de zee.
Iets oudere leerlingen kunnen genieten van de grappige en beeldende vertelvoorstelling ‘Het vreselijke vervelende vlindertje’ van Harro van Lien. Wanneer een schoolklas in dit verhaal op bezoek gaat op een boerderij, blijkt daar ook een familie wc-motten te wonen, waarvan de zoon voor het eerst de wijde wereld invliegt met de opdracht om te ‘plagen’. Een voorstelling vol dieren die herkenbare emoties tonen, met thema’s als pesten, helpen en moed.
‘Gustav en de vliegfiets’ van PNTheater is een voorstelling met zelfgemaakte instrumenten voor de midden- en bovenbouwleerlingen en gaat over kritisch kijken naar de wereld en het najagen van je dromen. Jan is op kampeervakantie met zijn ouders en ontmoet een uitvinder die van berg naar berg wil kunnen vliegen. Lukt dat met een vliegfiets?
Ook de hilarische voorstelling ‘Herman, we have a probleem’ voor de oudste kinderen gaat over vliegen. De Hermannen proberen met een raket, gebouwd van ‘meuk en oude spullen’, de lucht in te gaan. Een avontuur dat niet zonder tegenslag verloopt. Hoe kun je je droom najagen en zorg je ervoor dat je bij tegenslag niet opgeeft?
Kennismaken met theatermakers en het bezoeken van theater met alles wat erbij hoort, is een leerzaam avontuur voor kinderen. Met de voorbereiding en nabespreking in de klas, aan de hand van lesbrieven, worden ook de thema’s die voorkomen in de voorstellingen extra uitgediept.
Voor meer informatie over de inzet van Cultuurplein op de scholen, bezoek: www.cultuurpleinnoordveluwe.nl.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
