.png)
Het ontwerp van het gebouw is klaar. Het krijgt drie volledige bouwlagen en een deel van een vierde bouwlaag. Rondom het complex komt ruimte voor heggen en ander groen. Regenwater wordt zoveel mogelijk op het eigen terrein opgevangen.
Sloop en voorbereiding
De oude kazerne is inmiddels gesloopt. Ook de sirenemast is weggehaald en verplaatst naar het dak van het gemeentehuis. De verwachting is dat de bouw in de zomer van 2026 start. Als alles volgens plan verloopt, worden de woningen in 2027 opgeleverd en daarna verhuurd.
Onderdeel van grotere ontwikkeling
Het woongebouw is één van de zes projecten binnen de gebiedsontwikkeling Oldebroek Centrum. In dit plan werkt de gemeente samen met verschillende organisaties aan een nieuw centrum. Er komen nieuwe woningen, extra parkeerplekken en ruimte voor winkels. Zo moet het centrum een plek worden waar inwoners prettig kunnen wonen, winkelen en elkaar ontmoeten. Zegt de gemeente.
Wethouder Beerd Flier ziet de bouw als een belangrijke stap: “Mooi dat we nu officieel de volgende stap kunnen zetten. Deze appartementen zijn hard nodig. Met dit project brengen we de woningmarkt weer een stap dichter bij ons doel: voor al onze inwoners een passende woning in 2030.”
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.