Gemeente zet streep door grote plannen voor station ’t Harde
t' Harde - De gemeente Elburg zet een streep door de eerder onderzochte grootschalige plannen voor station ’t Harde. Uit onderzoek blijkt dat de plannen voor een nieuwe ov-hub niet haalbaar zijn. Daarom kiest het college nu voor kleinere verbeteringen rond het bestaande station.
De gemeente onderzocht de afgelopen jaren twee toekomstscenario's voor station ’t Harde: een nieuw station aan de andere zijde van de Eperweg en een ingrijpende uitbreiding van de huidige locatie.
Uit het laatste haalbaarheidsonderzoek blijkt dat beide ambities niet uitvoerbaar zijn. Vooral bouwen in Natura 2000-gebied is door de huidige stikstofregels lastig. Ook is er geen financiering voor de hoge investeringen die nodig zijn.
Kleinere verbeteringen
Daarom richt de gemeente zich nu op verbeteringen rond het bestaande station. Het spoor en het perron blijven behouden.
Wel wordt onderzocht welke maatregelen op korte en middellange termijn mogelijk zijn. Daarbij gaat het onder meer om een betere bereikbaarheid van het station en extra voorzieningen.
Daarnaast onderzoekt de gemeente of een parkeerhub in de directe omgeving haalbaar is. Daarbij gaat de voorkeur uit naar de zuidzijde van het station, vanwege de ontwikkelingen bij Defensie.
Eerste verbeteringen gaan door
Binnenkort starten de eerste werkzaamheden. Zo komen er extra P+R-plaatsen aan de noordzijde van het station. Ook wordt de keerlus op het voorplein aangepakt en komt er een bushalte voor de bus van en naar Zwolle.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

