De wereld verandert snel en vraagt om een goed toegeruste krijgsmacht. Om onze vrijheid en waarden te beschermen, is niet alleen voldoende materieel nodig, maar ook voldoende ruimte om te oefenen. In een dichtbevolkt land als Nederland staat die fysieke ruimte echter steeds meer onder druk.
Toelichting programma “Ruimte voor Defensie”
Tijdens de avond geeft luitenant-kolonel De Jonge namens Defensie een toelichting op het programma Ruimte voor Defensie. Daarbij wordt ingegaan op de huidige en toekomstige ontwikkelingen, en op de maatregelen die worden genomen om veiligheid, natuur en leefomgeving zorgvuldig te combineren.
Dialoog met de omgeving
Veel inwoners wonen, werken of recreëren in de nabijheid van oefenterreinen. Defensie en het CDA vinden het belangrijk transparant te zijn en ruimte te bieden voor vragen en suggesties. Daarom is er tijdens de avond volop gelegenheid om zorgen en ideeën te delen. Onderwerpen die aan bod komen zijn:
Praktische informatie
Datum: dinsdag 30 september 2025
Tijd: 20.00 uur
Locatie: Multifunctioneel Centrum Aperloo, Stadsweg 27, 8084 PH ‘t Harde
Aanmelden: via cdaepe@gmail.com
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.