Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Geschreven door Niels Kater, RTV Nunspeet i.s.m. Omroep Gelderland
14-07-2022 7:01


Internationale dag voor non-binaire mensen; 'Het is nog lang niet geaccepteerd'
Foto: Internationale dag voor non-binaire mensen; 'Het is nog lang niet geaccepteerd'
Jet Waterman is initiatiefnemer van het LHBTI-café. Foto: Omroep Gelderland

- Het is vandaag de Internationale dag voor non-binaire mensen. Die wordt elk jaar gevierd op 14 juli en is bedoeld om het bewustzijn te vergroten rond non-binaire personen. Dat zijn mensen die zich geen vrouw, maar ook geen man voelen. Daar is steeds meer begrip en ruimte voor, ook op de Veluwe.

Zo wordt nu in veel Veluwse gemeenten de LHBTI+-vlag gehesen op 11 oktober, Coming-out Day. En op veel plekken zijn er zelfs speciale LHBTI-cafés. Zoals bijvoorbeeld in Nunspeet. Daar komen alle letters van het alfabet bijeen, waaronder ook veel non-binaire mensen. Er lijkt steeds meer belangstelling voor het café.

Bekijk hier een reportage:

'X' op ID-kaart

Het LHBTI+-café is er elke eerste dinsdag van de maand. Iedereen is welkom. Initiatiefnemer is Jet Waterman, de eerste persoon in Nunspeet met een 'X' op de ID-kaart.

Non-binair

Bij 'binair' heb je twee mogelijkheden: 'man' of 'vrouw'. Als iemand buiten deze gender-definitie valt noemen we deze persoon 'non-binair'. Deze personen kunnen zich man én vrouw voelen of juist geen man of geen vrouw. Ook kunnen ze zich iets heel anders voelen of zich in een combinatie van deze mogelijkheden herkennen.

nunspeet  voorpagina  vrmg 

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

Nunspeet  Nieuws 

 
  • LocoTV
  • LocoFM
  • Loco Gewijd
advertentie